Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

XIII WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA

Zapisy przyjmuje Grzegorz Martyniuk  koordynator turnieju  na adres email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do dnia 28 czerwca 2022 r.                                                                                  

XIII edycja Mundialu Piłkarskiego przeszła do historii. Zwycięzcami tegorocznej imprezy zostały drużyny Polski i Ekwadoru .

 Osiem drużyn ze Świdnika stawiło się na oficjalnym otwarciu 1 lipca na stadionie Miejskim w Świdniku. Mundial otworzyli Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson, który przypomniał młodzieży dlaczego ten turniej ma także znaczenie historyczne i szczegółowo przedstawił  historię Świdnickiego Lipca, oraz Starosta Powiatu Świdnickiego Łukasz Reszka, Radosław Szczerba prezes MKS „Avia” Świdnik ,Marek Wątorski wiceprzewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ Solidarność oraz Tomasz Kasperski wiceprzewodniczący KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik. Imprezę jak co roku patronatem objęli oprócz Burmistrza Miasta Świdnik i Starosty Powiatu Świdnickiego, Marian Król przewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ „Solidarność” i Andrzej Kuchta przewodniczący  KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik. Na rozpoczęciu oraz podczas trwania turnieju obecni byli przedstawiciele organizatora Mundialu czyli Miejsko-Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Świdniku- Przewodniczący Zdzisław Stypiński, viceprzewodniczący Jacek Czerniakowski oraz sekretarz związku i jednocześnie koordynator turnieju Grzegorz Martyniuk.

O godzinie 9.30 rozpoczęły się gry turniejowe .W tegorocznej edycji Mundialu wystartowało 8  drużyn podzielonych na dwie grupy wiekowe .W roczniku 2010 i młodsi były to drużyny Polska, Arabia Saudyjska, Argentyna i Meksyk natomiast w grupie starszej grały reprezentacje: Kataru, Ekwadoru, Senegalu i Holandii. Aura nie rozpieszczała zawodników w zasadzie „żar lał się z nieba”. Ale wiadomo sportowa ambicja dużo wody i słodki poczęstunek , który zapewnili organizatorzy to wszystko zadziałało jak świetna suplementacja. Padały piękne bramki, niesamowicie bronili bramkarze ale także obrońcy nie szczędzili sił, a wszystko z uśmiechem na twarzy.

W rezultacie Mundial w kategorii 2010 wygrała drużyna Polski przed Arabią Saudyjską, Argentyną i Meksykiem.

W tej kategorii tytuł króla strzelców trafił do Filipa Ziemochóda z Polski. Ponadto organizatorzy nagrodzili statuetkami wyróżniających graczy w poszczególnych drużynach:

Wyróżnienia otrzymali  : Wojtek Woźniak –Meksyk, Adam Kornacki-Polska, Norbert Prokop Arabia Saudyjska oraz Aleksander Nowosad –Argentyna.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Boguś Kosierb, który otrzymał upominek.

W kategorii starszej Puchar Świdnickiego Lipca za pierwsze miejsce trafił do drużyny Ekwadoru. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Kataru(2) ,Senegalu(3) i Holandii(4).

W tej kategorii tytuł króla strzelców wywalczył Daniel Brilli, który otrzymał limitowaną grę historyczną .Wyróżnienia indywidualne dostali : Krystian Nigro- Ekwador, Michał Abramczyk-Katar, Adrian Kwiatkowski-Holandia, Jakub Olech-Senegal.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju byli obecni:  Tomasz Szydło radny Powiatu Świdnickiego, członek rady nadzorczej MKS „Avia” Świdnik, który 13 lat temu był pomysłodawcą tej imprezy wspólnie z Grzegorzem Martyniukiem oraz prezes MKS „Avia” Radosław Szczerba.

Turniej sędziowali Wiktor Lenard i Jakub Czarnecki, opiekę medyczną sprawował  jak zawsze Jacek Czarnecki. Foto-relację z Mundialu tworzyli Agata Flisiak- Głos Świdnika ,Jacek Gański –Starostwo Powiatowe Świdnik  oraz Tomasz Giełzak.

Specjalne podziękowania należą się także trenerom grup młodzieżowym MKS „Avia” Świdnik –Jackowi Czerniakowskiemu, Mateuszowi Książkowi, Wiesławowi Kołodziejowi, Piotrowi Wysockiemu, Krystianowi Zawadzkiemu oraz trenerowi Karolowi Kowalskiemu ze Świdniczanki za pomoc w mobilizacji młodych piłkarzy do udziału w turnieju.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za obecność .

Zapraszamy za rok...

Mimo deszczowej aury XII Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca udało się rozegrać i upamiętnić jakże ważne wydarzenia dla naszego miasta

Organizatorem XII Mundialu o Puchar Świdnickiego Lipca tradycyjnie był Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku.

Dwunasta edycja była szczególna. Do końca nie wiadomo było czy się odbędzie ,a to dlatego ,że od samego rana pogoda nie sprzyjała i było deszczowo. Udało się jednak wystartować .Ponad setka dzieci ze Świdnika stawiła się na oficjalnym otwarciu 1 lipca na stadionie Miejskim w Świdniku. Mundial otworzyli punktualnie o godzinie 9.00 Włodzimierz Radek przewodniczący Rady Miasta Świdnik ,Radosław Szczerba prezes MKS „Avia” Świdnik ,Marek Wątorski wiceprzewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ Solidarność oraz Tomasz Kasperski wiceprzewodniczący KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik. Imprezę jak co roku patronatem objęli Starosta Powiatu Świdnickiego Łukasz Reszka ,Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson oraz Marian Król przewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ „Solidarność” i Andrzej Kucht przewodniczący  KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik.

O godzinie 9.10 koordynator turnieju Grzegorz Martyniuk sekretarz M-P SZS Świdnik dał sygnał do rozpoczęcia gier turniejowych .W tegorocznej edycji Mundialu wystartowało 11 drużyn podzielonych na dwie grupy wiekowe .W roczniku 2010 i młodsi były drużyny Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia i Szwajcaria natomiast w grupie starszej grały reprezentacje Ukrainy, Niemiec, Belgii, Australii, Nigerii i Chin. Aura nie rozpieszczała zawodników w zasadzie bez deszczu graliśmy godzinę. Kolejna godzina to zmagania w deszczu mniejszym lub większym ale uwaga z uśmiechem na twarzy ! W okolicach godziny 11.30 organizatorzy zdecydowali o zakończeniu gier i nie przyznawaniu miejsc ,a że jak co roku wszyscy uczestnicy z Mundialu i tak wracali z dyplomami, medalami, pucharami i koszulkami nie zepsuło to zabawy .

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju ,które odbyło się już pod dachem trybuny krytej Stadionu Miejskiego i trwało prawie godzinę ze względu na dużą ilość nagród było widać radość uczestników i dumę ,że mimo tych ciężkich warunków udało się zagrać większość meczów .

Podczas podsumowania był obecny Burmistrz Waldemar Jakson oraz Włodzimierz Radek i to właśnie oni wspólnie z Zdzisławem Stypińskim przewodniczącym M-P SZS Świdnik i Jackiem Czerniakowski wiceprzewodniczącym M-P SZS Świdnik wręczali trofea i nagrody .Szczególnie przydały się koszulki, które otrzymali wszyscy zawodnicy ponieważ od razu można było założyć coś suchego .Zawodnicy wrócili więc do domów z medalami nawet dwoma ,pucharami ,dyplomami  ,Szczególnie cieszył się Jaś Martyniuk ,który jako najmłodszy uczestnik Mundialu dostał pamiątkowy pucharek.

Turniej sędziowali Leszek Śmiałkowski, Mikołaj Czerniakowski, a nad opieką medyczną sprawował  jak zawsze Jacek Czarnecki.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za obecność . Zapraszamy za rok.

 

XI WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA już praz jedenasty  przeszedł do historii.

Tym razem  w  imprezie wystartował ponad 100 dzieci z naszego miasta i powiatu. Turniej odbył się  nietypowo w sierpniu ze względu na epidemię .Ale jak się okazało był tym razem nie imprezą rozpoczynającą wakacje ,a wydarzeniem podsumowującym świetnie letni wypoczynek.

W tegorocznej edycji wystartowało 9 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych .Impreza ,którą zorganizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy odbyła się 31 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Tegoroczny Mundial był jedenastą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik. Tym razem młodzi piłkarze spotkali się aby świętować 40 rocznicę wydarzeń Świdnickiego Lipca

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego to sportowa lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .O tym fakcie przypomniał podczas otwarcia przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek ,który wspólnie z prezesem MKS Avia Świdnik Radosławem Szczerbą i Andrzejem Kuchtą z KM NSZZ „Solidarność „PZL Świdnik otworzył imprezę

10 drużyn biorących udział w turnieju było podzielonych na dwie kategorie wiekowe :

Kategoria najmłodsza rocznik 2010 i młodsi .W tej grupie wystartowały pięć zespołów ,które oczywiście przybrały nazwy krajów tak jak na prawdziwym Mundialu .Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna. Druga była Hiszpania, trzecia Portugalia a,czwarte miejsce zajął Iran natomiast piąte  miejsce zajęła Brazylia

W tej kategorii organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne –statuetki otrzymali Igor Lalka –Maroko ,Tomasz Świć  -Hiszpania ,Kamil Jarosz –Iran, Bartłomiej Rosiński –Brazylia ,Krystian Łysiak –Portugalia .Ponad to pamiątkowe koszulki trafiły do Adama Kornackiego z Maroka i Jakuba Jóźwika z Hiszpanii

W kategorii 2008 i młodsi wystartowało 4 drużyny. Wśród piątoklasistów najlepiej grała Polska,drugie miejsce zajęła Japonia ,trzecie Kolumbia ,a czwarte Senegal .

W kategorii starszej także rozdano statuetki dla wyróżniających zawodników. Z drużyny Polski statuetkę otrzymał Szymon Stanisławek ,z Japoni Karol Stojański,w drużynie Kolumbii Adam Konowałek ,a z Senegalu Antek Nowacki .Okolicznościowe koszulki trafiły do Wiktora Ulewicza z Polski oraz Wiktora Opalińskiego z Japonii.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jaś Martyniuk z Polski z rocznika 2012 ,który otrzymał specjalny puchar oraz koszulkę.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju obecni byli Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, vicestarosta Powiatu świdnickiego Bartłomiej Pejo, Przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek i Andrzej Kuchta z KM NSZZ „Solidarność ,PZL Świdnik .Podczas uroczystego zakończenia rozdali oni każdemu uczestnikowi okolicznościowe medale i dyplomy oraz  drużynom okazałe puchary.

Każdy uczestnik otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki .

Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia i oczywiście wspaniałego dopingu rodziców podczas turnieju

Turniej sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Krystian Zawadzki .Z ramienia M-P SZS Świdnik za organizację byli odpowiedzialni Grzegorz Martyniuk –koordynator turnieju oraz  Zdzisław Stypiński i Jacek Czerniakowski .Opiekę medyczna sprawował Jacek Czarnecki.

 

Galeria:

W tegorocznej edycji Mundialu Piłkarskiego o Puchar Świdnickiego Lipca  wystartują  drużyny w dwóch kategoriach wiekowych -rocznik 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi. Oczywiście przybiorą one nazwy drużyn jak na prawdziwym mundialu. Przez te 10 minionych lat wygrywały różne kraje -Hiszpania ,Brazylia ,Maroko ale także kilka razy Polska. Impreza ,którą będzie organizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku  odbędzie  się 31 sierpnia  na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 2. Tegoroczny Mundial będzie jedenastą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik.

Z naszego Mundialu każdy wraca z medalem ,dyplomem czy pucharem .Dzieci otrzymują słodki poczęstunek i picie oraz pamiątkowe koszulki  .To wszystko dzięki głównemu sponsorowi czyli Gminie Miejskiej Świdnik .Do imprezy cegiełkę także dokładają  Starostwo Powiatowe w Świdniku, KM NSZZ "Solidarność" PZL Świdnik oraz Zarząd Regionu Środkowo -Wschodniego NSZZ "Solidarność". Obiekty do rozegrania turnieju udostępnia natomiast MKS "Avia" Świdnik.
 
XI mundial

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .W tym roku przeszkodziła nam epidemia -aby turniej odbył się w lipcu jak to miało miejsce przez 10 minionych lat.

Jednak nie ma tego złego co by nie wyszło na dobre i zagramy 31 sierpnia -tym razem na koniec, a nie na początku wakacji i uczcimy sportowo 40 rocznicę Świdniciego Lipca.

 

Dane kontaktowe:

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku

Nasza siedziba znajduję się w Szkole Podstawowej nr 5

ul. Jarzębinowa 6, 21-040 Świdnik

tel. 81 751-33-71