Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

Mimo deszczowej aury XII Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca udało się rozegrać i upamiętnić jakże ważne wydarzenia dla naszego miasta

Organizatorem XII Mundialu o Puchar Świdnickiego Lipca tradycyjnie był Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku.

Dwunasta edycja była szczególna. Do końca nie wiadomo było czy się odbędzie ,a to dlatego ,że od samego rana pogoda nie sprzyjała i było deszczowo. Udało się jednak wystartować .Ponad setka dzieci ze Świdnika stawiła się na oficjalnym otwarciu 1 lipca na stadionie Miejskim w Świdniku. Mundial otworzyli punktualnie o godzinie 9.00 Włodzimierz Radek przewodniczący Rady Miasta Świdnik ,Radosław Szczerba prezes MKS „Avia” Świdnik ,Marek Wątorski wiceprzewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ Solidarność oraz Tomasz Kasperski wiceprzewodniczący KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik. Imprezę jak co roku patronatem objęli Starosta Powiatu Świdnickiego Łukasz Reszka ,Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson oraz Marian Król przewodniczący Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ „Solidarność” i Andrzej Kucht przewodniczący  KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL Świdnik.

O godzinie 9.10 koordynator turnieju Grzegorz Martyniuk sekretarz M-P SZS Świdnik dał sygnał do rozpoczęcia gier turniejowych .W tegorocznej edycji Mundialu wystartowało 11 drużyn podzielonych na dwie grupy wiekowe .W roczniku 2010 i młodsi były drużyny Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia i Szwajcaria natomiast w grupie starszej grały reprezentacje Ukrainy, Niemiec, Belgii, Australii, Nigerii i Chin. Aura nie rozpieszczała zawodników w zasadzie bez deszczu graliśmy godzinę. Kolejna godzina to zmagania w deszczu mniejszym lub większym ale uwaga z uśmiechem na twarzy ! W okolicach godziny 11.30 organizatorzy zdecydowali o zakończeniu gier i nie przyznawaniu miejsc ,a że jak co roku wszyscy uczestnicy z Mundialu i tak wracali z dyplomami, medalami, pucharami i koszulkami nie zepsuło to zabawy .

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju ,które odbyło się już pod dachem trybuny krytej Stadionu Miejskiego i trwało prawie godzinę ze względu na dużą ilość nagród było widać radość uczestników i dumę ,że mimo tych ciężkich warunków udało się zagrać większość meczów .

Podczas podsumowania był obecny Burmistrz Waldemar Jakson oraz Włodzimierz Radek i to właśnie oni wspólnie z Zdzisławem Stypińskim przewodniczącym M-P SZS Świdnik i Jackiem Czerniakowski wiceprzewodniczącym M-P SZS Świdnik wręczali trofea i nagrody .Szczególnie przydały się koszulki, które otrzymali wszyscy zawodnicy ponieważ od razu można było założyć coś suchego .Zawodnicy wrócili więc do domów z medalami nawet dwoma ,pucharami ,dyplomami  ,Szczególnie cieszył się Jaś Martyniuk ,który jako najmłodszy uczestnik Mundialu dostał pamiątkowy pucharek.

Turniej sędziowali Leszek Śmiałkowski, Mikołaj Czerniakowski, a nad opieką medyczną sprawował  jak zawsze Jacek Czarnecki.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za obecność . Zapraszamy za rok.

 

XI WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA już praz jedenasty  przeszedł do historii.

Tym razem  w  imprezie wystartował ponad 100 dzieci z naszego miasta i powiatu. Turniej odbył się  nietypowo w sierpniu ze względu na epidemię .Ale jak się okazało był tym razem nie imprezą rozpoczynającą wakacje ,a wydarzeniem podsumowującym świetnie letni wypoczynek.

W tegorocznej edycji wystartowało 9 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych .Impreza ,którą zorganizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy odbyła się 31 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Tegoroczny Mundial był jedenastą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik. Tym razem młodzi piłkarze spotkali się aby świętować 40 rocznicę wydarzeń Świdnickiego Lipca

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego to sportowa lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .O tym fakcie przypomniał podczas otwarcia przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek ,który wspólnie z prezesem MKS Avia Świdnik Radosławem Szczerbą i Andrzejem Kuchtą z KM NSZZ „Solidarność „PZL Świdnik otworzył imprezę

10 drużyn biorących udział w turnieju było podzielonych na dwie kategorie wiekowe :

Kategoria najmłodsza rocznik 2010 i młodsi .W tej grupie wystartowały pięć zespołów ,które oczywiście przybrały nazwy krajów tak jak na prawdziwym Mundialu .Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna. Druga była Hiszpania, trzecia Portugalia a,czwarte miejsce zajął Iran natomiast piąte  miejsce zajęła Brazylia

W tej kategorii organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne –statuetki otrzymali Igor Lalka –Maroko ,Tomasz Świć  -Hiszpania ,Kamil Jarosz –Iran, Bartłomiej Rosiński –Brazylia ,Krystian Łysiak –Portugalia .Ponad to pamiątkowe koszulki trafiły do Adama Kornackiego z Maroka i Jakuba Jóźwika z Hiszpanii

W kategorii 2008 i młodsi wystartowało 4 drużyny. Wśród piątoklasistów najlepiej grała Polska,drugie miejsce zajęła Japonia ,trzecie Kolumbia ,a czwarte Senegal .

W kategorii starszej także rozdano statuetki dla wyróżniających zawodników. Z drużyny Polski statuetkę otrzymał Szymon Stanisławek ,z Japoni Karol Stojański,w drużynie Kolumbii Adam Konowałek ,a z Senegalu Antek Nowacki .Okolicznościowe koszulki trafiły do Wiktora Ulewicza z Polski oraz Wiktora Opalińskiego z Japonii.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jaś Martyniuk z Polski z rocznika 2012 ,który otrzymał specjalny puchar oraz koszulkę.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju obecni byli Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, vicestarosta Powiatu świdnickiego Bartłomiej Pejo, Przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek i Andrzej Kuchta z KM NSZZ „Solidarność ,PZL Świdnik .Podczas uroczystego zakończenia rozdali oni każdemu uczestnikowi okolicznościowe medale i dyplomy oraz  drużynom okazałe puchary.

Każdy uczestnik otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki .

Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia i oczywiście wspaniałego dopingu rodziców podczas turnieju

Turniej sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Krystian Zawadzki .Z ramienia M-P SZS Świdnik za organizację byli odpowiedzialni Grzegorz Martyniuk –koordynator turnieju oraz  Zdzisław Stypiński i Jacek Czerniakowski .Opiekę medyczna sprawował Jacek Czarnecki.

 

Galeria:

W tegorocznej edycji Mundialu Piłkarskiego o Puchar Świdnickiego Lipca  wystartują  drużyny w dwóch kategoriach wiekowych -rocznik 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi. Oczywiście przybiorą one nazwy drużyn jak na prawdziwym mundialu. Przez te 10 minionych lat wygrywały różne kraje -Hiszpania ,Brazylia ,Maroko ale także kilka razy Polska. Impreza ,którą będzie organizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku  odbędzie  się 31 sierpnia  na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 2. Tegoroczny Mundial będzie jedenastą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik.

Z naszego Mundialu każdy wraca z medalem ,dyplomem czy pucharem .Dzieci otrzymują słodki poczęstunek i picie oraz pamiątkowe koszulki  .To wszystko dzięki głównemu sponsorowi czyli Gminie Miejskiej Świdnik .Do imprezy cegiełkę także dokładają  Starostwo Powiatowe w Świdniku, KM NSZZ "Solidarność" PZL Świdnik oraz Zarząd Regionu Środkowo -Wschodniego NSZZ "Solidarność". Obiekty do rozegrania turnieju udostępnia natomiast MKS "Avia" Świdnik.
 
XI mundial

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .W tym roku przeszkodziła nam epidemia -aby turniej odbył się w lipcu jak to miało miejsce przez 10 minionych lat.

Jednak nie ma tego złego co by nie wyszło na dobre i zagramy 31 sierpnia -tym razem na koniec, a nie na początku wakacji i uczcimy sportowo 40 rocznicę Świdniciego Lipca.

 

X WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA przeszedł do historii. W imprezie wystartował ponad 170 dzieci z naszego miasta.

W tegorocznej edycji wystartowało 17 drużyn w trzech kategoriach wiekowych .Impreza ,którą zorganizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy odbyła się 1 lipca na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Tegoroczny Mundial był dziesiątą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .

17 drużyn biorących udział w turnieju było podzielonych na trzy kategorie wiekowe :

Kategoria najmłodsza rocznik 2008 i młodsi .W tej grupie wystartowały cztery zespoły ,które oczywiście przybrały nazwy krajów tak jak na prawdziwym Mundialu .Najlepsza w rywalizacji okazała się Japonia a wyróżnienie indywidualne w postaci pamiątkowej koszulki otrzymał Filip Wroński zawodnik Japończyków .Druga była Kolumbia a trzecie miejsce zajął Senegal .

W kategorii 2006 i młodsi wystartowało 6 drużyn w tym 2 ekipy dziewcząt. Wśród szóstoklasistów najlepiej grała Wenezuela ,która w karnych pokonała Hiszpanię .W składzie Wenezueli pamiątkową koszulkę i wyróżnienie otrzymał Kacper Woźniak .Organizatorzy nagrodzili także Julię Kasprzak za dobrą postawę na boisku z drużyn kobiecych .

W najstarszej kategorii rocznik 2003 wystartowało 7 drużyn ,które rozegrały morderczy turniej w dużym upale grając systemem „każdy z każdym” Rywalizacja wśród najstarszych zakończyła się zwycięstwem Belgii ,która trzema punktami wyprzedziła Ukrainę .Na trzecim miejscu turniej skończyły USA . W tej grupie wyróżnienie w postaci koszulki otrzymał Dawid Wdowicz oczywiście z Belgii.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju Grzegorz Martyniuk z M-PSZS przekazał pamiątkową koszulkę dla Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona w podziękowaniu za wsparcie Gminy przez dziesięć ostatnich turniejów .Koszulkę odebrał zastępca burmistrza Andrzej Radek ,który dekorował zwycięzców .Ponad to medalami ,dyplomami ,które otrzymali wszyscy uczestnicy Mundialu dekorowali zawodników :Starosta Powiatu Świdnickiego Łukasz Reszka ,który obok Burmistrza objął patronatem turniej oraz Radosław Szczerba prezes MKS Avia Świdnik .Każdy z uczestników otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki .

Turniej sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Jakub Czarnecki .Z ramienia M-P SZS Świdnik za organizację byli odpowiedzialni także Zdzisław Stypiński i Jacek Czerniakowski .Opiekę medyczna sprawował Jacek Czarnecki.

 

Galeria:

Dane kontaktowe:

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku

Nasza siedziba znajduję się w Szkole Podstawowej nr 5

ul. Jarzębinowa 6, 21-040 Świdnik

tel. 81 751-33-71