Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

X WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA przeszedł do historii. W imprezie wystartował ponad 170 dzieci z naszego miasta.

W tegorocznej edycji wystartowało 17 drużyn w trzech kategoriach wiekowych .Impreza ,którą zorganizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy odbyła się 1 lipca na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Tegoroczny Mundial był dziesiątą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .

17 drużyn biorących udział w turnieju było podzielonych na trzy kategorie wiekowe :

Kategoria najmłodsza rocznik 2008 i młodsi .W tej grupie wystartowały cztery zespoły ,które oczywiście przybrały nazwy krajów tak jak na prawdziwym Mundialu .Najlepsza w rywalizacji okazała się Japonia a wyróżnienie indywidualne w postaci pamiątkowej koszulki otrzymał Filip Wroński zawodnik Japończyków .Druga była Kolumbia a trzecie miejsce zajął Senegal .

W kategorii 2006 i młodsi wystartowało 6 drużyn w tym 2 ekipy dziewcząt. Wśród szóstoklasistów najlepiej grała Wenezuela ,która w karnych pokonała Hiszpanię .W składzie Wenezueli pamiątkową koszulkę i wyróżnienie otrzymał Kacper Woźniak .Organizatorzy nagrodzili także Julię Kasprzak za dobrą postawę na boisku z drużyn kobiecych .

W najstarszej kategorii rocznik 2003 wystartowało 7 drużyn ,które rozegrały morderczy turniej w dużym upale grając systemem „każdy z każdym” Rywalizacja wśród najstarszych zakończyła się zwycięstwem Belgii ,która trzema punktami wyprzedziła Ukrainę .Na trzecim miejscu turniej skończyły USA . W tej grupie wyróżnienie w postaci koszulki otrzymał Dawid Wdowicz oczywiście z Belgii.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju Grzegorz Martyniuk z M-PSZS przekazał pamiątkową koszulkę dla Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona w podziękowaniu za wsparcie Gminy przez dziesięć ostatnich turniejów .Koszulkę odebrał zastępca burmistrza Andrzej Radek ,który dekorował zwycięzców .Ponad to medalami ,dyplomami ,które otrzymali wszyscy uczestnicy Mundialu dekorowali zawodników :Starosta Powiatu Świdnickiego Łukasz Reszka ,który obok Burmistrza objął patronatem turniej oraz Radosław Szczerba prezes MKS Avia Świdnik .Każdy z uczestników otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki .

Turniej sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Jakub Czarnecki .Z ramienia M-P SZS Świdnik za organizację byli odpowiedzialni także Zdzisław Stypiński i Jacek Czerniakowski .Opiekę medyczna sprawował Jacek Czarnecki.

 

Galeria:

Serdecznie zapraszamy na

X wakacyjny mundial piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca.

X mundial

IX Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

 

Fotorelacja z imprezy:

Dane kontaktowe:

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku

Nasza siedziba znajduję się w Szkole Podstawowej nr 5

ul. Jarzębinowa 6, 21-040 Świdnik

tel. 81 751-33-71