XI WAKACYJNY MUNDIAL PIŁKARSKI O PUCHAR ŚWIDNICKIEGO LIPCA już praz jedenasty  przeszedł do historii.

Tym razem  w  imprezie wystartował ponad 100 dzieci z naszego miasta i powiatu. Turniej odbył się  nietypowo w sierpniu ze względu na epidemię .Ale jak się okazało był tym razem nie imprezą rozpoczynającą wakacje ,a wydarzeniem podsumowującym świetnie letni wypoczynek.

W tegorocznej edycji wystartowało 9 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych .Impreza ,którą zorganizował Miejsko –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy odbyła się 31 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Tegoroczny Mundial był jedenastą edycją turnieju piłkarskiego ,którego od samego początku głównym koordynatorem jest Grzegorz Martyniuk nauczyciel w SP 5 Świdnik i sekretarz M-PSZS Świdnik. Tym razem młodzi piłkarze spotkali się aby świętować 40 rocznicę wydarzeń Świdnickiego Lipca

Mundial to oprócz wydarzenia sportowego to sportowa lekcja historii .Zawodnicy biorąc udział w turnieju piłkarskim upamiętniają wydarzenia ,które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce .O tym fakcie przypomniał podczas otwarcia przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek ,który wspólnie z prezesem MKS Avia Świdnik Radosławem Szczerbą i Andrzejem Kuchtą z KM NSZZ „Solidarność „PZL Świdnik otworzył imprezę.

 

10 drużyn biorących udział w turnieju było podzielonych na dwie kategorie wiekowe :

Kategoria najmłodsza rocznik 2010 i młodsi .W tej grupie wystartowały pięć zespołów ,które oczywiście przybrały nazwy krajów tak jak na prawdziwym Mundialu .Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna. Druga była Hiszpania, trzecia Portugalia a,czwarte miejsce zajął Iran natomiast piąte  miejsce zajęła Brazylia

W tej kategorii organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne –statuetki otrzymali Igor Lalka –Maroko ,Tomasz Świć  -Hiszpania ,Kamil Jarosz –Iran, Bartłomiej Rosiński –Brazylia ,Krystian Łysiak –Portugalia .Ponad to pamiątkowe koszulki trafiły do Adama Kornackiego z Maroka i Jakuba Jóźwika z Hiszpanii

W kategorii 2008 i młodsi wystartowało 4 drużyny. Wśród piątoklasistów najlepiej grała Polska,drugie miejsce zajęła Japonia ,trzecie Kolumbia ,a czwarte Senegal .

W kategorii starszej także rozdano statuetki dla wyróżniających zawodników. Z drużyny Polski statuetkę otrzymał Szymon Stanisławek ,z Japoni Karol Stojański,w drużynie Kolumbii Adam Konowałek ,a z Senegalu Antek Nowacki .Okolicznościowe koszulki trafiły do Wiktora Ulewicza z Polski oraz Wiktora Opalińskiego z Japonii.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jaś Martyniuk z Polski z rocznika 2012 ,który otrzymał specjalny puchar oraz koszulkę.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju obecni byli Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, vicestarosta Powiatu świdnickiego Bartłomiej Pejo, Przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek i Andrzej Kuchta z KM NSZZ „Solidarność ,PZL Świdnik .Podczas uroczystego zakończenia rozdali oni każdemu uczestnikowi okolicznościowe medale i dyplomy oraz  drużynom okazałe puchary.

Każdy uczestnik otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki .

Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia i oczywiście wspaniałego dopingu rodziców podczas turnieju

Turniej sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Krystian Zawadzki .Z ramienia M-P SZS Świdnik za organizację byli odpowiedzialni Grzegorz Martyniuk –koordynator turnieju oraz  Zdzisław Stypiński i Jacek Czerniakowski .Opiekę medyczna sprawował Jacek Czarnecki.

 

Galeria:

Dane kontaktowe:

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku

Nasza siedziba znajduję się w Szkole Podstawowej nr 5

ul. Jarzębinowa 6, 21-040 Świdnik

tel. 81 751-33-71